Христианские книги стихов

Чтоб получать новые статьи сразу на свою почту, введите сюда свой e-mail, нажмите "оформить":

Ваш e-mail надежно защищен, в каждом письме есть ссылка чтобы отписаться.

Новая изданная книга:

Незвичайні пригоди мишеняти Борі. Курочка ряба

Слухайте, будь ласка, аудіозарядку (19:30):

Незвичайні пригоди мишеняти Борі

Сон. Ми інколи в них є учасниками майже реальних подій минулих чи тих, які ще не були. Наприклад, бачимо, як на минулі свята було весело і як мама подарувала те, про що мріяв. Або бачимо себе відпочиваючим на морі, де ще не був, але дуже мрієш.
Так трапилось і з хлопчиком Борею , який уві сні поспішив на поміч польовій мишці на ім’я Пі. Вчинки, які він здійснював при цьому, свідчать про те, що з нього буде хоробра і вірна людина, варта того, аби з неї брати приклад.

Курочка Ряба

Мишенята ще трохи пробігли між городиною і побачили, що сонце вже збирається на відпочинок. Воно вже майже скотилося за обрій. Тільки край його ще був над землею, і тому весь обрій був золотаво-червоний, а хмарки дуже красиво підсвічувалися знизу червоногарячими промінцями. Це було захоплююче видовище.
― Як гарно! ― захоплено промовила мишка Пі.
― Так! ― згодилося мишеня Боря. ― Але нам десь треба знайти надійну схованку і перепочити.
― Здається, я бачу дірку і підпіл хати ― сказала мишка Пі. ― Давай сховаємося там.
― Добре ― згодилося мишеня Боря.
Вони чкурнули у дірку і опинилися прямо під дошками підлоги кухні, де в цей час вечеряли господарі. У підлозі, між дошками, була велика щілина і мишенятко Боря почув розмову господині з господарем.

― Щось наша зозуляста курка відбивається від курячого гурту і десь пропадає. Здається, вона несеться у сусідки ― проказала господиня.
― То щось зроби, ― відповів господар.
― А крім того, вчора вона щось заквоктала, мабуть стане квочкою. У нас вже є дві квочки, нащо нам третя?! ― вголос подумала господиня. ― Може зарізати її завтра? Куряче м’ясо нам не завадить.
― Зачекай ― не погодився з нею господар ― у нас у холодильнику вдосталь різного м’яса. Ось післязавтра приїде наш син-студент, тоді й заріжемо. Хай там у місті поласує курятинкою.
― Добре! ― відповіла господиня ― а зараз пішли спати.
Вони встали з-за столу, господар пішов з кухні. Господиня помила посуд, виключила світло і теж пішла відпочивати.
― Ой, лишенько! ― жахнулася мишка Пі. ― Бідна курка, вона не знає, що скоро їй відрубають голову. Треба якось її попередити.
― Так! ― згодилося мишеня Боря. ― Яка курка зозуляста я знаю. Це курка чи сіра, чи чорна, чи руда, але з ріденькими цяточками білого пір’я. У моєї бабусі була така. Зараз кури сплять, вони сліпі й глухі. Завтра, на світанку, ми попередимо її. А зараз давай поспимо.
Мишеня Пі змостило маленьке кубельце, вони притиснулися спинками, гріючи один одного, і заснули.
Ще тільки засіріло надворі, а мишенята були вже у курнику.
― Хто тут, ку-ку-рі-ку! ― грізно закричав півень. ― Заклюю!!!
― Ой, лишенько! ― злякалася мишка Пі. ― І цей, як той індик, хоче заклювати нас!
― Не хвилюйся! ― відповіло мишеня Боря. ― Це просто його пересторога. Привітайся і поговори з ним лагідно.
― Здрастуйте, вельмишановний півень! Я зачарована вашим розкішним хвостом, а ще більше таким гучним голосом.
Півень був збентежений. По-перше, він ніколи не бачив мишу, яка говорила би курячою мовою, і, по-друге, такої пошани він ніколи не отримував, навіть від власних курей.
― Дякую, мишко! ― відповів півень ― такої ґречної дівчинки-миші я не зустрічав. Що привело тебе у наш курник?
― Пробачте, але ми з сумною звісткою щодо пані курки зозулястої ― відповіло мишеня Боря.
― Що, що? Куд-куди? ― стривожено заквоктала одна з курей і підійшла до мишей.
― Пробачте за нетактовність, але чому ви відбиваєтесь від гурту так, що на це зважила навіть господиня? ― спитала у неї мишка Пі.
― Я знайшла гарне місце під сараєм, там відкладаю яйця і збираюсь висиджувати з них курчат, ― гордо проказала зозуляста курка.
― Це все добре, але про це не знає господиня, ― сказала мишка Пі. ― Тому вона вважає вас непотрібною, бо годує вас, а ви несете яйця на сусідньому дворі. До того ж, ви почали квоктати, а їй зайва квочка ні до чого. Вони хочуть з вас, пані, пробачте мені, зробити тушку і віддати сину-студенту, щоб він вами поласував.
― Ой, горе! ― забідкалася курка і прикрила кінчиками крил свої очки, ― що ж мені робити, як позбутися загибелі?
Півень мовчав, бо був старший за курку і знав, що рано чи пізно і він, і кожна курка будуть м’ясом у борці. Для того люди і розводять їх. Йому нічим було втішити зозулясту подружку.
― Є вихід! ― подумавши проказало мишеня Боря. ― Я колись був хлопчиком. і мені бабуся розказувала, що в неї пропала курка. Вони з дідусем гадали, що її захватив коршак чи з’їв бродячий пес, але раптом вони побачили, що з кущів виходить вона і веде з собою двадцять одне курча. Ото була радість у бабусі! На той час у неї не було ні одної квочки, щоб «підсипати» під неї яйця. Бабуся і не мала надії на курчат, а тут зразу двадцять одне –і всі здоровенькі! Бабуся чим могла годила і курці, і курчатам. Ось тому я вам раджу: як тільки відчинять курник, побудьте трохи з усіма, а потім тихенько тікайте до яєць. Господарі зараз не знайдуть вас, ласкава пані зозуляста, ну а коли приведете курчат до них, то є певність, що дадуть вам ще пожити і доглядіти ваших курчат. А що далі буде, знає тільки Господь Бог.
― Дякую за слушну пораду, ласкаві мишенята! ― радісно проказала курка ― зачекайте ще трохи. Коли нас випустять, я покажу вам мою схованку.
Мишенята трохи зачекали. Господиня відчинила двері курника і випустила курей. Зозуляста разом з іншими пішла туди, куди повів півень. Він повів їх на город, де після дощу повилазили на поверхню і гріли свої боки дощові черви, на огудині сиділи різні жуки та метелики. Тихенько за ними рушили й мишенята.
Пройшов деякий час.
― Ко-ко-ко! ― звернулася до півня зозуляста курка. ― Пане курячий Повелитель, дозвольте мені йти у свою схованку і пробачте, що мене довго з вами не буде. Може, миші мають рацію, і це збереже моє життя.
― Ку-ку-рі-ку! ― відповів півень ― йди, подружко, хай Господь тебе береже від всякої дикої чи небезпечної дичини, свійських тварин та людських очей. Приводь до нас курчат, радо вас приймемо.
― Дякую! І ще раз перепрошую ― відповіла курку.
― Мишенята! Йдіть за мною! ― промовила вона до мишки Пі та мишеняти Борі. Ті пішли за нею.
Біля сараю, у самій гущавині різних кущів, надійно сховані від поганого ока, лежали купою курячі яйця.
― Ось мій найцінніший скарб! ― гордо промовила зозуляста курка. ― Ось тут я буду сидіти багато днів, не встаючи навіть для їжі. Потім один за одним з яєць будуть лупитися курчата, спочатку мокрі і некрасиві, а потім – як пухнаті кульки. І курка сіла на яйця.
― Зачекай! ― промовило мишеня Боря. Воно піднялося по стовбуру деревця, що стояло біля гніздечка курки, обдивилося навкруги. З гори яйця та курку не можна було побачити, але якщо піде дощ, то він намочить геть всю курку.
― Допомагай! ― крикнув він мишці Пі. Разом вони зірвали з стовбурів листя лопуха, вклали на похилені гілки смородини, аґрусу, малини. Утворилося шатро, навіс, щільна стеля з листя. Обклали листям всю схованку з боків.
― Дякую, любі мої, за турботу! ― заквоктала курка. ― Я вже певна, що я – у безпеці.
Мишенята попрощалися з куркою і вилізли зі схованки.
― Стійте! ― раптом вони почули голос курки. ― Я вам теж стану у пригоді.
Курка тихо вийшла з схованки, розкрила свої крила.
― Ставайте на рівень крил ― проказала вона ― я винесу вас під крилами аж на край села.
Мишенята виконали її команду, курка підхопила кожного з мишенят під крила і пішла городами, чагарниками у потрібний мишенятам напрямок. Мишенятам було тепло і затишно під крилами курки. Раптом вони почули котяче нявкання. Курка проходила повз кота, і він відчув, що від неї пахне мишами. Кіт був збентежений, бо бачив курку, а відчував запах мишей.
― Чи не мариться мені? ― подумав кіт. ― Як це миша може перетворитися на курку? Він вагався, але мисливський інстинкт взяв своє. Кіт направився до курки.
― Ой, ой! ― злякано запищала під лівим крилом мишка Пі, почувши нявкання кота.
― Тихше ― зашипіло на неї з-під правого крила мишеня Боря. ― Мовчи і не дихай. Май надію на Бога. Він підкаже курці вихід.
В цей час курка, не довго думаючи, повернулась до кота, розігналася і щосили вдарила своїм дзьобом прямо у кінчик носа кота.
― Ой-ой! ― крикнув від болю кіт. Він не чекав нападу курки, злякався цієї навіженої і стрімголов кинувся геть.
― Дітки! Все гаразд! ― промовила до мишенят Зозуляста. Мишенята заспокоїлися.
Курка вийшла за межі села і ввійшла в ліс.
― Я ще трохи вас пронесу ― сказала курка ― бо тут на узліссі вас вполюють сільські коти, різні хижаки. Я випущу вас у чагарнику.
Проминуло пару хвилин, вона продерлася у гущавину чагарника і випустила їх на землю.
― Дуже вдячні вам, пані Зозуляста ― ґречно подякували їй мишенята.
― Ну що ж, і вам від мене подяка, особливо за те, що попередили мене про небезпеку ― відповіла курка ― піду назад до своїх яєць. На мене чекає виснажливе сидіння на них та радість мати діток. Бо ви ― дітки, Божий дар для своїх батьків, Бог любить дітей і ви віддавайте батькам свою любов.
Мишка Пі підійшла до курки, обняла передніми лапками її дзьоб і поцілувала у кінчик, який спас мишенят від небезпеки.
Курка кінчиком крила м’яко притисла мишку Пі, повернулася і пішла зворотною дорогою в село.
― Хай вам щастить, Божих вам благословінь! ― прокричали їй у слід мишенята. Час було вже рушати далі у потрібному їм напрямку, але назустріч невідомому…

Любі батьки! Це одна з 16 пригод двох мишенят з проекту книжки «Незвичайні пригоди мишеняти Борі», яка не може бути надрукована без Вашої спонсорської підтримки.
О. Полосін

Incoming search terms for the article:

Поделиться в соц. сетях

0

Случайные записи

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  Здоровому духу - здоровое тело:
  Каждый из нас много раз в жизни обращается к врачам, с самого рождения и до старости (даже сами врачи) - итоги этого обращения зависят от точного диагноза и понимания врача этого диагноза (знание взаимодействий органов)! Давайте всем миром подскажем знакомым врачам новейшие сверхточные методы диагностики - перешлите им ссылки этих банеров!  Отправить финансовую благодарность (убрать рекламу) >

  Новые статьи:

  Календарь публикаций

  Декабрь 2018
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  « Окт    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31