Христианские книги стихов

Чтоб получать новые статьи сразу на свою почту, введите сюда свой e-mail, нажмите "оформить":

Ваш e-mail надежно защищен, в каждом письме есть ссылка чтобы отписаться.

Новая изданная книга:

Телефон

Ну що це таке? Вже шість разів я подавав голос, а ніхто з домашніх не реагує. Алло! Люди! Я — ваш телефон. Я вже втомився дзеленчати! Не чуєте? …

Господиня зайнята на кухні, мабуть, пече улюбленому чоловікові пиріжки з сиром,а той лежить на дівані та дивиться телевізор. Начебто  не глухий, а звук телевізора збільшив так, що той кричить щосили. Хіба моєму дзвінку пересилити його? Мій господар — людина працьовита, намагається забезпечити сім’ю статком, рано уходить, пізно приходить. Тому рідко коли користується мною. Він дуже втомлюється, а зараз відпочиває.

О! Наче хтось йде в мою сторону. Так! Це — моя шістнадцятилітня господиня — Оксанка. Я кричу, а вона не чує і проходить повз. Зрозуміло. Їй не до мене: вона натягла на себе наушники і слухає через пленер улюблені пісні. Пішла на кухню, аби першою поласуватись маминими пиріжками.

— Гей! Люди! Та невже ніхто не чує?

Просила ж господиня господаря поставити ще один апарат на кухні, та все дарма. І не верещав би я даремно. З першого дзвінка господиня підняла би слухавку. А так…Якось незручно перед людиною на тому кінці дроту, яка так терпеливо чекає відповіді. Адже ж повна хата людей, а підійти до мене нікому.  Люди перестали нормально спілкуватися: ділитися новинами, розпитувати один одного про щось. І все це через мого конкурента — мобільнік. Звикли економити гроші на розмови по мобільному телефону, то й по мені спілкуються короткими словами чи реченнями. Навіть коли й перемовляються через мене кажуть: «Давай зв’яжемося згодом. Зателефонуй по мобільному».

А було колись…

Раніше за всіх за мою слухавку хапалася маленька цокотуха Оксанка. Вона знімала її і начебто розмовляла з мамою та татом. Піддакувала, заперечувала, скрутно зітхала у всьому копіюючи свою маму. Потім зросла, стала перемовлятися з подружками. А оце нещодавно на тому кінці дроту  з’явився невідомий мені голос низького тембру, якого Оксанка звала любчиком і жалілась, що кожну хвилину нудиться за ним. Вона щебетала як пташка, а потім аж світилася з радості. О! Як давно це було, коли її мама також палко розмовляла з своїм коханим Петриком, потім обговорювали коли і як робити весілля. Я радий тому, що першим, звістку з пологового будинку, про народження першої дитини, до того ж хлопчика — Андрійка, господар почув завдяки мені.

З перемовин Оксанки з невідомим, я зрозумів, що це — її хлопець, її перше кохання. Але той поводиться якось дивно. Він заспокоює її і все наказує не розповідати батькам про їх стосунки. Хіба варто заради кохання йти на брехню батькам? Це ж — гріх перед Богом. До того ж перша брехня (не має значення кому і з якої причини) турбує совість, друга — руйнує совість, а третя брехня вбиває совість і робить людину незалежною від неї. Незалежної заради чогось матеріального чи задля запобігання покарання за заподіяне. Перша брехня — перший крок на шляху до падіння довіри оточуючих до неї, перший крок до гріха і духовного падіння. Господь сказав аби людина бігла від гріха. Теж саме стосується бажання злословити, вкрасти, сховати чи замовчати правду, відвести від неї, а, насправді, віддалити за все це ,у часі, покарання, яке, однак, обов’язково відбудеться.

Щось трапилося з моєю улюбленицею Оксаною. Вже тиждень вона симулює перед батьками нежить, не спілкується з ними та братами, плаче, коли поруч нікого нема. Розпач видно на її обличчі, вона не в собі. Вчора все прояснилося. Коли нікого не було дома, їй зателефонувала однокласниця Катерина. Оксанка, взявши з неї слово, розповіла, що вагітна від коханого Василя — учня випускного класу. Пожалілася, що він злякався коли вона сповістила йому про свою вагітність і відтоді цурається її. О, яка то була бурхлива розмова! Образа, розпач, бажання отримати відповідь — повний набор емоцій заради отримання відповідей на питання: «Що робити з вагітністю?  Що буде, як про вагітність прознають батьки? Чому з нею не спілкується Василь? А як же його слова про перше святе кохання?». Розпачливо шукає Оксанка відповіді у подружки чи  когось з людей , але не знає те, що Порадник — Ісус завжди поруч з нею. Той, про Кого їй, даремно, намагається розповісти її мама-християнка. Я знаю, що Господь спонукує людей (особливо юних) відкривати Йому серце через обставини, які, на їх думку, завели їх у глухий кут. Оксана — щира, довірлива дівчина і я вірю, що все буде гаразд. Настане час, вона пізнає Ісуса,  і Він, який любить її,  прийде до неї, бо «хворі потребують Лікаря». Вірю, що , згодом, її дитинка, так само, як її мама ще дитям і сама Оксана, декілька років тому, буде піднімати мою слухавку і «розмовляти з мамою» промовляючи одне з перших своїх слів: «Альо! Альо!».

У своїй кімнаті, неначе слон, гупає ногами старший син господині — Андрій. Може він почув моє волання та підійде? Ні! Знову затихло. Сів за стіл. Андрій вже дорослий. Він — майбутній вчений. Романтик, як його, називають батьки. Андрій прямо таки занурений в Інтернет. Весь час, він там щось вишукує, копіює, друкує на принтері, знову щось шукає. Господиня бідкається через те, що за цією наукою він залишиться самотнім. Ні! Це не так! Він з Господом. Андрій намагається оволодіти Словом Божим. Чи міг би Андрій, особисто, допомогти своїй сестричці? Навряд, але прийде час і, можливо, Господь саме через нього достукається до серця Оксанки. Але зараз що можна вдіяти, якщо вона усамітнилася і стала на шлях брехні?. Андрій не розлучається з мобільним телефоном , всі перемовини веде по ньому і мною практично не користується.

Ще для одної людини в сім’ї я майже не існую. Це — Рома., менший син у сім’ї. Він — мамин мазунчик. Тільки і чути: «Ромчику! Ромцю!». Менший за сестричку, але зневажає її і «вчить жити». Він підлещується по черзі до кожного з батьків і отримує бажане від двох одночасно. Як не складається за його задумом, то й підлеститься до Андрія. І тут не залишиться без зиску. А якщо піймає облизня, то вкраде, ще й перекладе провину на Оксанку. А батьки ймуть віри. Потім Ромка хвалиться перед Оксаною тим, що, завдяки метикуватості, він завжди має гроші на свої потреби, тобто кишенькові гроші. Коли бреше батькам, то впевнено дивиться в очі, чим збиває їх з пантелику. Коли, зрідка, і перемовляється з кимсь через мене, то вживає непристойні слова (воліє показати себе перед друзями дорослим), обіцяє співбесіднику «золоті гори», а як покладе слухавку, то й в’їдливо прикаже: «Чекай, може й дочекаєшся! Телепень!»

Не знає Рома Ісуса, тому росте злосливим та брехуном. Не знає чи не розуміє, що лихим словом та брехнею руйнує свій молодий організм не рівні клітини — ДНК. Інколи мама читає йому «Дитячу Біблію», але дарма, бо він тільки робить вигляд, що слухає. А якби дослухався, то й знав би, що брехня та омана це — гріх, кара за який невідворотна.

Господиня вже не говорить з подружками так багато, як колись, бо робота та  хатні справи виснажують вже немолоду жінку. Слава Богу, що хоч одна з дітей — Оксанка, залюбки допомагає мамусі.

Коли серце господині хоче спілкування, вона згадує про мене. Тоді вона телефонує комусь з сестер у Христі і пропонує помолитися молитвою згоди за зцілення. Потім вони дякують Богу за Його благодаті. Господиня, втомлена, пригнічена на початку розмови, після неї та молитви, начебто наповнюється спокоєм, любов’ю та милосердям. Інколи хтось з сестер чи братів у Христі звертаються помолитись разом з нею. Вона відкладає свої справи і починає молитися. В цей час я відчуваю наскільки щирі стосунки між цими людьми. Я радію через те, що прислужую людям у цій святій справі і маю надію на те, що згодом до таких розмов долучаться і господар, і заклопотаний Андрій, і хвалько-Ромка, а також моя улюблена Оксанка. Колись казала господиня, що всьому приходить час, що все у руках Божих. Я…

Пробачте, мене вже почула моя господиня… бере слухавку. Не будемо їй заважати.

 

 

17.07.2008р.

Поделиться в соц. сетях

0

Случайные записи

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  Здоровому духу - здоровое тело:
  Каждый из нас много раз в жизни обращается к врачам, с самого рождения и до старости (даже сами врачи) - итоги этого обращения зависят от точного диагноза и понимания врача этого диагноза (знание взаимодействий органов)! Давайте всем миром подскажем знакомым врачам новейшие сверхточные методы диагностики - перешлите им ссылки этих банеров!  Отправить финансовую благодарность (убрать рекламу) >

  Новые статьи:

  Календарь публикаций

  Декабрь 2018
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  « Окт    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31