Христианские книги стихов

Чтоб получать новые статьи сразу на свою почту, введите сюда свой e-mail, нажмите "оформить":

Ваш e-mail надежно защищен, в каждом письме есть ссылка чтобы отписаться.

Новая изданная книга:

Виплеск емоцій

Емоції супроводжують щосекунди від першого до останнього подиху все творіння Боже. Найбільшим з емоційних поривів всього живого є відгук на прояв любові або до чогось, когось. Жінка знайшла на смітнику горщик з засохлою кімнатною рослиною, потримала у воді, пересадила у відповідну землю, не один раз на день підходила і лагідно «розмовляла» з ним – і рослина ожила. Згодом виявилось, що її хтось завіз з далеких країн і занедбав. Навіть у колекції Національного ботанічного саду не було такої рослини. Згодом саме ця рослина дала поштовх для нової колекції в Ботанічному саду. Моя донька, яка продавала квіти, привезені з Голландії, на ніч замочувала гербери у воді і «розмовляла» з ними. Квіти завжди мали свіжий вигляд. До сих пір донька впевнена, що рослина відчуває позитивне до неї ставлення, а коли підходить «зла людина», то квітка може навіть згорнутись, доки ця людина не відійде. Ось як жива природа проявляє свої емоції. Скажете, що це – маячня? Ні! На емоції людини реагує навіть камінь.

Два місяці я не був у селі. До того часу я щодня пестив собаку, яка охороняла мамину садибу. І ось я приїхав і перш за все підійшов до собачої буди. Пес не скавчав, він просто шаленів від радості, охопив мій чобіт лапами, намагався підстрибнути і лизнути мене в обличчя. Коли я хотів відійти, він хапав зубами за чобіт і не відпускав від себе. Такий шалений вихлюп емоцій тривав десь хвилин з десять. Навіть мама, яка вийшла на волання собаки, не могла заспокоїти його і чекала, доки емоції вщухнуть. Мабуть подібне відчувають на собі господарі кімнатних тварин, повертаючись з відрядження чи після літньої відпустки.

То вже коли рослини та тварини відчувають радість, то що казати про людину, яка уособлює Образ та Подобу Божу?

Хіба у тебе не з’являється бажання якось відзначити своє особливе ставлення чи підкреслити важливість зустрічі з людиною, яка тобі була чи стала найпотрібнішою після Господа? Пожертва, якою ти благословляєш цю людину є для тебе виплеском найвищої позитивної емоції. І це до вподоби Богу!

Та не завжди виплеск наших емоцій є бажаним для людини, на яку він спрямований. Нестримність, нездатність володіти своїми думками, голосовим апаратом, некерованість у діях або звичайна неуважність, можуть стати причиною драми, яка розвалює сім’ї.

 

 Вибачення тата

Не плач, дитя моє, не плач!

Тебе образив я? Пробач!

Забув, що був колись дитям,

До тата також прагнув сам.

Бувало плакав, ображався:

Завжди буть з татом намагався.

А він, як я, був весь в турботі,

Приходив стомлений з роботи,

На мене не звертав уваги,

А в старості чекав поваги.

 

Я виправлюсь! Ще маю час.

Порозуміння буде в нас,

Бо не любить тебе негоже.

Ісус мені в цім допоможе.


 

 

 

Але сплеск емоцій ще є і результатом:

Негативних раптових випадків,  коли хтось порушив твою «зону комфорту».Коли ти добре налаштований – і раптом, отримуєш чийсь неправомірний спротив, на який не можеш спокійно відреагувати чи не можеш  знайти протидію, яка б нейтралізувала конфлікт. Неготовність до всіляких несподіванок часто є наслідком незібраності людини взагалі або недовіри її до Бога, який у Слові багато разів промовляє: «Не бійся!». Паніка не дає можливості зібратися з думками і провокує людину на дії чи слова, за які потім стає соромно.

Негативних дій через впевненість у самоправедності чи присвоєння суб’єктом права, за соціальним статусом, на підкорення власної дитини чи іншої людини. така людина вважає диктат, намагання маніпулювати іншими за норму. І коли починає діяти спротив, то це викликає  «законний виплеск» негативної емоції.

 

Мама-диктатор

 

До нього вимог цілий ряд:

У всім повинен бути лад.

Оте роби, оте, оте …

А це не смієш! Бо – пусте.

Про все за нього мама дбає!

Лише одне вона не знає:

Не має син свого лиця.

Набридне сину муштра ця,

Почне тікати дитя з хати,

Якщо й не так – буде брехати.

А зовні буде все робити,

Аби маму не смутити.

Так! Дисципліна мусить бути .

Не треба сина надто «гнути»:

З роками можна і «зламати»

І зайвий гріх від того мати.

Страх Божий хай дитина має,

Життя по Слову теж хай знає.

Вимогливість потрібна теж,

Коли любов не знає меж.

У всім батькам знать міру треба,

Не дбати їм лише про себе.

 

 

– негативних емоцій через крах твоїх сподівань відносно дитини чи якоїсь людини. Часто у родині виникають суперечки тоді, коли дитина музиканта чи лікаря не хоче продовжувати родинний фаховий напрямок. Вона вибирає власний, може, і ризикований шлях життя. Мами бажають вибирати невісток «під себе».Тата поспішають фізично карати тих, хто образив вже не дитинку, а юнака чи молоду людину. Іноді підключають для цього і Силові Структури. Опіка стає потребою, стилем життя батьків.

Мама-квочка

 

Вся в турботах за синочка.

Кублиться, неначе квочка.

Як він там? Все «ох» та «ах»…

Хоч «сынуля» вже в літах.

З малих літ вона вартує,

Де й нема біди – там чує,

З мухи враз зробить слона:

Лише їм живе вона.

Як синочка зберегти?

Як від лиха відвести?

І росте дитя без волі,

Ні сім’ї нема, ні долі.

«Вирватись» від мами має,

Бо від цього потерпає.

 

Ну, любіть доньку, синочка

Мами любі, а не «квочки».

Як же їм самим зростати,

Якщо досвіду не мати?

Як синці та не набить,

як прощать і не любить?

Мами! Богу Їх віддайте,

На нього всю надію майте.

 

«Невдячність» дітей або тих, кому у свій час була надана допомога, стає причиною викиду емоцій у вигляді доведення до інсульту або інфаркту ображеної людини.

 

– емоцій, як результату накопичення різних негативних обставин, образ. Емоції-річ не матеріальна, але вони (особливо негативні) мають звичку збиратись у підсвідомості до певного часу. Як у атомній бомбі, негативні емоції при перебільшенні «критичної маси» спричиняють вибух.

Духовний «запобіжник» не дасть тобі «грішити у справедливому гніві» навчить бути мудрим, як змії, бути Світлом і Сіллю, зразком того, як треба «виплескувати» з себе тільки позитив.

 

То що робити , якщо у тебе нерви «не залізні»?

– «набрати воду в рот» і дати можливість вщухнуть емоціям;

– відійти від людини, яка дратує тебе, чи полишити місце, в якому сталося щось негативне;

– якщо негатив йде від дитини спробуй, поставити себе на її місце (по віку, статі та розуму), зрозуміти її прагнення і мудро пояснити, що непослух, перш за все,  нашкодить їй;

– якщо це дорослий син (донька) спробуй пояснити,що до віку він залишиться твоєю дитиною, і ти не зможеш не опікати, не турбуватись за нього (за неї). Тому, якщо хоче мати лише позитивний вияв емоцій щодо нього, то хай поводиться чемно;

– підчас спілкування з дитиною пам’ятай Божу настанову:”Батьки! Не дратуйте дітей!»;

– зрозуміти значення слів про те, що «домашні ваші є ворогами вашими» не від того, що вони не сприймають тебе, а тому, що твоє серце завжди відкрите перед ними і незахищене;

– частіше, особливо під час обурення ким-то чи чим-то, йти у  «потаємну кімнати» і кликати на допомогу Ісуса, шукати в Ньому Порадника і Целителя  щойно нанесеної рани;

– жити у Божій перемозі, наступати даною нам Його силою молитви  в Ім’я Ісуса Христа, бути у Божій радості. Не давати негараздам забирати цю силу  з твого духу, бо «при здоровому Дусі буде здорове тіло», чого й тобі бажаю!

 

 

17.06 2013 р.

Поделиться в соц. сетях

0

Случайные записи

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  Здоровому духу - здоровое тело:
  Каждый из нас много раз в жизни обращается к врачам, с самого рождения и до старости (даже сами врачи) - итоги этого обращения зависят от точного диагноза и понимания врача этого диагноза (знание взаимодействий органов)! Давайте всем миром подскажем знакомым врачам новейшие сверхточные методы диагностики - перешлите им ссылки этих банеров!  Отправить финансовую благодарность (убрать рекламу) >

  Новые статьи:

  Календарь публикаций

  Декабрь 2018
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  « Окт    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31